Çin’in en kalabalık şehirlerinden birisi olan başkent Şanghay’da, oldukça komik fakat biraz da üzücü bir olay yaşandı. Bir internet cafenin kamerası tarafından kaydedilen olayda, bölgede yaşayan yaşlı bir kadının League of Legends’ın en sevilen karakterlerinden birisine, Garen’e tapındığı görülüyor.

Olayın aslı, yaşlı teyzemizin sıkı bir League of Legends hayranı olmasında değil, Garen heykelini Çin tanrılarından birisinin heykeline, Guan Yu‘ya benzetmiş olmasında yatıyor (Smite oynayanlar Guan Yu’yu yakından tanır). Muhtemelen iyi göremediği için Guan Yu ve Garen arasındaki ayrımı yapamamış olan yaşlı teyzemiz, yolda yürüken heykeli görüyor ve duraklıyor. Ardından bir süre boyunca internet cafenin girişinde bulunan Garen heykeline tapınıyor ve saygılarını sunuyor.

Olayı gören internet cafe müşterileri ve yetkilileri, bu görüntüleri yayınlarkan yaşlı kadının ne kadar içten olduğunu göstermek amacıyla görüntüleri paylaştıklarını belirttiler. Görüntülere kendi yorumlarını da katan oyuncular, durumu  “muhtemelen ailesi veya bir yakını zor durumda, onların iyiliği için dua ediyor” şeklinde açıkladılar. Fotoğrafı yayınlayan birisi “eğer içtenlikle dua ediyorsan ve safsan, kime tapındığının önemi yok, istediğin olacaktır” şeklinde yorum yaptı.

İki Yıldır İçini Açmadığımız Kasayı Temizledik. İzlemek için buraya tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/internet/yasli-bir-kadin-cin-tanrisi-sandigi-garen-heykeline-tapti-h16047.html

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.