GDC (Oyun Geliştiricileri Fuarı) 2016‘dan sanal gerçeklik cihazlarına özel önemli bilgiler ve duyurular gelmeye devam ediyor. Gün içerisinde birçok AAA kalitesindeki oyunun cihazlara geleceği haberi, cihaz fiyatları ve çıkış tarihleri derken dolu dolu bir fuar dönemi geçtiğini belirtmek lazım. 

Minecraft, Yapay Zeka için Kullanılacak

Microsoft, yapay zeka çalışmaları alanında çalışmalarını geliştirmeye devam ediyor. Firma, bu…

Sanal gerçeklik cihazları arasında öne çıkanlardan biri de, teknoloji devi Samsung‘un geliştirdiği Samsung Gear VR. Duyurulan ilk sanal gerçeklik cihazlarından biri olan Samsung Gear VR, önemli bir oyunu bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en çok satın alınan ve günümüzde de hala en çok oynanan oyunlarından biri olan Minecraft, Samsung Gear VR ile sanal gerçeklik deneyimi yaşatacak. GDC 2016 fuarında yapılan duyuruya göre Minecraft, bu bahar mevsiminde çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca Oculus Rift cihazına özel bir sürümle de bahar aylarında çıkış yapacak olan Minecraft, iki farklı sanal gerçeklik cihazı için de oynanabilir olacak. VR versiyonlarına ek olarak, Microsoft’un sanal gerçeklik hamlesi Hololens‘e özel bir sürümle de piyasadaki yerini alacak.  

Sanal Gerçeklik Gözlüğü – Ana Konu

Sanal gerçeklik gözlüklerinin piyasaya çıkmasına az bir zaman kala, kullanıcılar oldukça…

2014 yılında 2.5 milyar dolar karşılığında Microsoft‘a satılan Minecraft, sanal gerçeklik oyunları arasında da şimdiden gözde durumda. 

:: Minecraft’ın sanal gerçeklikte yoğun ilgi görmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/minecraft-samsung-gear-vr-icin-geliyor-69716

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.