Güvenlik yazılımları son derece önemli. Cihazlarımızı emanet edebileceğimiz güvenlik yazılımları ise oldukça fazla ve arasından bir seçim yapabilmek neredeyse samanlıkta iğne aramak kadar zordur. Bu yüzden büyük test merkezleri belli kriterleri göz önünde bulundurarak her yıl farklı markaları bir dizi teste tabi tutuyorlar. Başa baş geçen programlar arası bu çekişmenin sonunda bakın ipi hangi yazılımlar göğüsledi.

Birbirinden bağımsız bu teknoloji performans merkezleri antivirüsler içinde belli kriterler dahilinde performans, yanlış alarm, davranış testleri, kötü yazılım tepkileri, güncelleme periyotları gibi onlarca kategoride teste tabi tutulan programlar objektif değerlendirmelerle piyasada yer alıyorlar.

AV-TEST ise 20 farklı antivirüs yazılımını kullanılabilecekleri platformlar üzerinde test etmiş.

avtest-test-sayfasi

AV-comparatives bu testleri uygulayan bağımsız merkezlerden biri. 22 farklı antivirüs üzerinde 1,606 test uygulayan AV -Comparatives 2016’da kullanılması en sağlıklı olacak antivirüs ürünlerini kendi sıralamış.

av-comparasitoions-test-sonuclari-sayfasi

Dennis Technology Labs 9 popüler antivirüs programı üzerinde 2015 yılının ilk çeyreğinden beri yaptığı testleri bir araya getirmiş. Böylece 2016’da kullanılması muhtemelen daha güvenli olabilecek ürünü tanımlamaya çalışmış.

dennidtech-lab

Yeni Listeler E-Postana Gelsin

Günlük bültenimize abone olarak yeni haberlerden haberdar olabilirsin.

Abone Olduğun İçin Teşekkür Ederim.

Sistemde bir hata oluştu merak etme hemen düzeltiyoruz.